Doktorderki, BIC Angels’tan 1,5 Milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Sağlık ile ilgili soruları olan insanların, uzman doktorlar ile mobil uygulama üzerinden birebir mesajlaşarak bilgilenmesini sağlayan, sağladığı içerik ve uzman doktor iletişimi ile doğru bilgilenmeyi destekleyen girişim Doktorderki, BIC Angels‘tan ön yatırım turunda 1,5 Milyon TL değerleme yatırım aldı. Bu yatırım turuna BIC meleklerinden Mehmet OnarcanÇağlar Karataş ve Simla Özbay katıldı.

doktorderki-appYapılan yatırım miktarının yanı sıra BIC Angels, BIC101 hızlandırma programı ile girişime yoğun bir destek sağlayarak, asıl amaçları yakın bir gelecekte Doktorderki ekibini daha büyük bir yatırım turuna hazırlamak.

İki kurucu ortak Berke Uygun ve Anıl Şimşek tarafından Ocak 2016’da faaliyeletlerine başlayan Doktorderki içerisinde, bugüne kadar 10.000’den fazla kullanıcı toplamda 1600’den fazla soru-cevap seansı gerçekleştirmiş. Bu ivmenin her geçen gün arttığı da Doktorki kurucuları tarafından dile getirildi.

Doktorderki ekibi, aldığı yatırımla beraber hem ölçeklenebilir bir B2C büyüme modelini oturtmayı hem de eczaneler ve başta dermokozmetik firmalar ile B2B çalışmalar yapmayı hedefliyor. Bunlarla beraber tanıtım çalışmaları da hızlanacak. BIC101 Hızlandırma programı kapsamında da ihtiyaçlara özel olarak kurgulanan mentor ve uzman desteklerinin de iş modellerini geliştirmeleri için çok faydalı olacağını düşünüyorlar.

Maalesef internet ortamında sağlıkla ilgili ciddi bir bilgi kirliliği söz konusu. Buna rağmen yine en sık başvurulan kaynaklardan biri İnternet. Doktorderki soruların doğrudan uzman doktorlara yöneltilmesini sağlayarak bu probleme çözüm getiriyor.

bic-angels-ve-doktorderki
Doktorderki Ekibi ve BIC Melekleri (Foto: egirişim)

Yapılan yatırımla ilgili BIC Angels’tan Joachim Behrendt ve Mehmet Onarcan’ın düşünce ve yorumları şu şekilde: “Her şeyden önce Doktorderki ekibinin iyi bir takım olarak potansiyeli çok yüksek. Çözüm odaklı olmaları, yenilikçi yaklaşımları, alandaki ihtiyacı iyice inceleyerek gereken hassasiyet ile yaklaşmaları ve kendilerini bu girişime adamaları projeye olan inancımızı yükseltiyor. Gerçek bir ihtiyaca güvenilir bir çözüm getiren Doktorderki’nin, bir farkındalık yaratarak başarılı olacağına inanıyoruz. Konunun sosyal sorumluluk tarafına da önem veriyoruz. Dünya’daki gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de sağlık alanında yeni teknolojilerin, altyapıların kullanımı giderek artacak. Doktorderki’yi BIC Angels ve Mentors Network Turkey olarak işbirliği içinde yürüttüğümüz BIC101 Hızlandırma Programı ile de yakından destekleyerek başarılarını hızlandırmayı amaçlıyoruz.”

Doktorderki kuruculardan yapılan ortak açıklama ise: “En büyük hedefimiz Doktorderki’yi hem trust-mark hem love-mark haline getirmek. İnsanların güvenle gelip, mutlu bir şekilde ayrıldığı bir uygulama haline getirmek istiyoruz. Sağlık dışında dermokozmetik alanı da üstünde çalışmaya başladığımız bir alan. Bu kategoride firmalar ve eczaneler ile çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Doktorderki uzmanından anında saç dökülmesi, sivilce veya bakım hakkında ücretsiz danışmalar alıp, doğru markanın doğru ürününü size sunmayı planlıyoruz. Marka tacirliği yerine gerçekten güzeltmeyi (düzeltip, güzelleştirmek) hedefliyoruz. Ayrıca tabi ki paylaştığımız içeriklerle de, akla takılan en ufak sorunda insanları en doğru şekilde ve paniğe sokmadan bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

Bakalım bu yatırımla beraber ilerleyen süreçlerde nasıl bir yol alacak. Ayrıca haftanın girişimcileri bölümünde kurucu ortak Berke Uygun‘u da paylaşmıştık. Girişimle ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

Sinemia’ya ABD’de dava açan MoviePass, şimdi kendisi faaliyetlerini sonlandırıyor

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda kapanan yerli girişim Sinemia ile ABD'de patent olaylarından dolayı davalık olan MoviePass, şimdi kendisi 14 Eylül itibariyle faaliyetlerini sonlandıracağını resmi olarak...

Lonca Giricişimcilik Merkezi

Lonca Girişimcilik Merkezi; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak...

Workup Girişimcilik Programı

https://www.youtube.com/watch?v=AENQXvWo-a4 Workup Girişimcilik Programı, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen bir girişimcilik programıdır. Programın Alanı: Teknoloji odaklı, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş...

Esas Ventures, 4 girişim; Microverse, Vitau, Misfits ve Mipos’a 1 milyon dolar yatırım yaptı

Esas Ventures, ABD ve Latin Amerika bölgesinde 4 farklı girişime yatırım yaptı. Microverse, Vitau, Mipos ve Misfits’e yapılan toplam yatırım tutarı toplamda 1 milyon...

Perakende odaklı girişim Mall IQ, 1.1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı

Yerli teknoloji girişimlerimizden Mall IQ, müşterilerin alışveriş niyetlerini fiziksel dünyada (AVM ve alışveriş caddelerinde) herhangi bir donanım kurulumu gerektirmeden öngörme teknolojisini geliştirmektedir. Kurucusu Batu Sat'tan...