İş Bankası’ndan yeni mobil uygulama: Sesli Yürüyüş Turu Piri

Türkiye İş Bankası’nın kredi kartı markası Maximum’un desteklediği girişim olan POI Labs tarafından geliştirilen ‘sesli yürüyüş turu uygulamasıPiri‘yi telefonlarına indiren kullanıcılar, geçmişle günümüzü birleştiren hikâyeler eşliğinde şehri gezebiliyor.

Saffet Emre Tonguç: “…İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın…. Şimdi İstanbul’u nasıl yaşayacağız diye soranlara yeni bir sloganımız var; Sen gez, Piri anlatsın

piri-uygulamasiBankanın desteğiyle, dijital deneyim içerikli ve aynı zamanda bir girişim ile işbirliği ürünü olan Piri sesli yürüyüş turu uygulaması İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Yalçın Sezen, Hakan Aran’ın katılımıyla ve düzenlenen bizim de katıldığımız basın toplantısı ile tanıtıldı.

Saffet Emre Tonguç ve Ali Canip Olgunlu’nun özgün içerikleri ile hazırlanan, İstanbul’un yanı sıra Anadolu’dan da bazı illerimizdeki tarihi ve kültürel eserleri anlatan Piri ile kullanıcılar, geçmişle günümüzü birleştiren hikâyeler eşliğinde şehri gezme imkânı bulabilecekler. Ekosistem bakış açısı ile tasarlanan Piri sesli yürüyüş turu uygulamasının deneyim alanının, ileride farklı partnerlerin de eklenmesi ile büyütülmesi öngörülüyor. Ayrıca önümüzdeki dönemde, İngilizce versiyonu hayata geçirilerek uygulamadan yabancı turistlerin de yararlanması amaçlanıyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen “Bir taraftan müşterilerimize değer yaratalım, onlara uçtan uca ideal bir müşteri deneyimi yaşatalım stratejisini takip ederken, bir taraftan da girişimcilerle işbirliği yaparak bu yaratılan değeri katlamayı, genişletmeyi amaçlıyoruz” dedi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran ise “…artık dijitalleşme vizyonunu ortaya koyan kurumlar, mutlaka çalışanlarıyla, müşterileriyle, tedarikçileriyle, paydaşlarıyla birlikte bir ekosistemin parçası olduğunu, etkin işbirlikleriyle çok fazla sayıda uygulamayı çok fazla sayıda ve birbirine paralel şekilde geliştirmek durumunda olduğunu bilmelidir.”

applegoogle

 

Güncel İçerikler