Merkezini San Francisco’ya taşıyan yerli girişim Pubinno, Fatih İşbecer’den melek yatırım aldı

Akıllı bira muslukları üzerine yerli IoT (Internet of Things) girişim Pubinno, melek yatırımcı ve Pozitron’un kurucu ortağı Fatih İşbecer‘den melek yatırım aldı. Girişimin 10 Milyon TL değerleme üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Can Algül ve Necdet Alpmen tarafından kurulan Pubinno’nun İstanbul ve San Francisco ofisinde toplam 13 kişilik bir ekibi var. Avusturalya, Brezilya, Japonya pazarlarında bazı işletmelerde kurulu cihazları var. Buradaki distribitörleriyle anlaşmaları finalize etmeye başladılar, 2017’de ise net bir şekilde ölçeklenecek. O zaman Pubinno’nun değerlemesinde bir artış olacak.

EdTech

Pubinno, bardağa konulacak biranın en iyi şekilde kalitesini ayarlıyor, barların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri olan fire oranını düşürüyor çünkü taşmayı engelliyor, tek tuşla bira doldurmayı sağlıyor, günlük kaç bardak bira satılmış bunu raporlayabiliyor.

Pubinno kurucu ortağı Can Algül ‘2017’de 5 markette 1000+ cihaz kuracağız. Alchemist Demo Day’den Mayıs gibi 2,5 Milyon dolarlık da bir yatırım turu hedefliyoruz’

EdTech

Can‘ın bize bahsettiğine göre Alchemist Demo Day’de Şubat ayında bir sunum gerçekleştirilecek ve sunum sonrasında ise Mayıs’a doğru 2,5 milyon dolarlık bir yatırım turu hedefliyorlar.

Pubinno şu anda Heineken ve ABInBev bira markalarıyla ise anlaşma aşamasındalar. San Francisco ve İstanbul’da toplam 20 barda cihazları kullanılıyor. 2017’deki hedefleri ise 5 mevcut ve yeni pazarda 1000’den fazla bardakla fıçı bira satan bara girmek.

Ürünün, çok daha hızlı ve kaliteli malzemelerden oluşacak yeni modelleri için Tesla’nın supplier’ı Production Robotics‘le çalışmaya başladılar.

Bu yatırımı; yeni markalar ile anlaşmak ve dış pazarlardaki satışlarını artırmak, operasyonlarını genişletmek ve geliştirmek için partnerlik anlaşmaları yapmayı planlıyorlar.

Pubinno kurucu Can Algül “Yatırım sürecinde hassas davranmaya çalıştık, “smart money’i (akıllı para) bekledik.4. Sanayi’nin devriminin oyunu baştan aşağı değiştirdiği bugünlerde, dünyanın en çok içilen 3. içeceği bira, 400 milyar dolarlık bira pazara sahip, “Internet of Beer” konseptini dünyaya yerleştiren global bir şirket olma yolunda, Fatih İşbecer’den aldığımız yatırım çok kıymetli. Kendisinin bilhassa B2B satış guruluğu, global iş yapma tecrübesi bize çok şey katacak.”

Son İçerikler