Sinemia, 500 Startups yatırımı ile ABD pazarına açılıyor

500 Startups‘tan 3. tur yatırımını alan Sinemia, bu yatırım ile Amerika pazarına açılıyor. Sinemia, sinemaseverlerin aylık satın alıp sınırsız sinemaya gidebileceği bir servistir.

Sinemia, geçtiğimiz Ağustos ayında Bist Özel Pazardan ikinci tur yatırımını almıştı. Bu son yatırım ile son bir yıldaki değerini altı katına çıkardı. Bu yatırım paranın ötesinde 500 Startups’ın Amerika’daki gücünden yararlanma olarak da söyleniyor. ABD’ye açılma yolunda 500 Startup’ın ofisini kullanacak, müşteri portföyündeki markalarla işbirliği yapabilecek.

Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, “Sinemia Premium Üyelik sistemimizi Türkiye’nin ardından İngiltere’de yayına aldık ve iş modelimizin global anlamda bir değer yaratabileceğini kanıtlamış olduk. Şimdi sıra ABD’de. Sinemaya gitme alışkanlıklarına göre ABD’den 6 kat küçük olan Türkiye pazarında bile oradaki rakibimiz Moviepass’ten daha hızlı bir büyüme oranı yakaladık. Hem içerik platformumuz hem de daha gelişmiş olan teknolojimizle orada çok büyük bir hedefimiz var ” diye açıklamada bulundu.

Sinemia, Amerika pazarına sosyal içerik platformu ve aylık ücretli sınırsız bilet özelliği ile girecek.

Güncel İçerikler