Türk Telekom Pilot 4. dönem mezunları, Demo Day’de sahne aldı

Kurumsal bir şirket olarak Turk Telekom, Pilot ismiyle ilk kez bir hızlandırma programı açan Türkiye’nin ilk kurumsal şirketi oldu. Dün gerçekleştirilen demoday’de 4. dönem mezunları yatırımcılara karşı sahnede sunum yaptı. Biz de davetlisi olduğumuz Demo Day’de girişimlerin yanında olarak onlara destek verdik.

Şimdi sahnede yer alan girişimleri tanıyalım:

DataPare, e-ticaret firmalarının fiyat ve stok bilgilerini rakipleriyle gerçek zamanlı karşılaştırabilmelerini sağlayan bir iş analitiği platformudur.

Datapare ile firmalar, büyük veriyi işleyerek rakiplerinin aksiyonlarına göre fiyatlandırma yapabilir ve ürünlerini farklılaştırarak rekabet avantajı sağlayabilir.

Ekmob, Sunay Şener tarafından kurulan bir girişimdir. Geçtiğimiz haftalarda Sunay‘ı paylaşmıştık. Firmaların saha ekiplerinin, merkez ile iletişimini sağlayan SaaS – bulut çözümdür.

Firmalar, Ekmob ile performans yönetimi, görev ve takvim ataması, rota ve günlük iş planı takibi, rakip analizi yapabilir aynı zamanda sipariş, tahsilat, rapor, form-anket, fotoğraf, toplantı notları ve ekip içi mesajlaşma süreçlerini tek bir yerden görüntüleyip yönetebilir.

Jetract, Hüseyin Nalbantoğlu ve Onurhan Öztürk tarafından kurulan bir girişimdir. İnşaat Dükkanı adıyla yola çıkmışlardı ancak iş modelleri pivot edince yeni adları olan Jetract’e geçtiler. Jetract, kuru büyük ölçekli firmalar için satınalma ve sözleşme yönetimi yazılımları sunan bulut tabanlı bir servistir. Tüm mobil cihazlarla uyumlu olan Jetract, firmaların vakit ve para tasarrufu sağlayabilmeleri için e-ihale, e-teklif, sözleşme yönetimi, tedarikçi yönetimi süreçlerinin raporlanabilir ve izlenebilir bir ortamda yönetebilmelerini hedefler.

MentalUP, Eğlenceli ve bilimsel beyin egzersizleri içeren MentalUP; çocukların hafıza, dikkat, odaklanma, görsel zeka ve sözel zeka gibi zihinsel becerilerini geliştirmesine ve potansiyellerini keşfetmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Tüm platformlardan erişilebilen MentalUP, kullanıcı yaşına ve potansiyeline uygun egzersizleri otomatik belirleyen yazılım altyapısına sahiptir. MentalUP ile çocuk potansiyelini keşfederken; ebeveyni ya da öğretmeni ise detaylı performans raporları sayesinde çocuğun gelişimini kolayca takip edebilir.

Mihmandar, Mekânsal Web; AVM, müze ve kampüs gibi mekânlarda, uygulama yüklemeden navigasyon ve mekânsal bilgilendirme sağlayan mikro lokasyon sistemidir.

İnteraktif haritalar standartlaştırılarak mobil, web ve kiosk gibi farklı cihaz ve sistemlere uyumlu ve entegre bir altyapı ile sunulur. Kullanıcılar farklı kanallardan sisteme erişim sağlarken mekân içinde kesintisiz bir deneyimle navigasyon ve etkileşim imkânına sahip olur.

Teleporter, müzik ve spor etkinliklerini gerçek zamanlı olarak oradaymış gibi deneyimleten ve diğer kullanıcılarla etkinlik ortamında iletişime geçilebilmesini sağlayan, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerine dayalı bir etkinlik deneyimleme servisidir. Geliştirdiği bulut tabanlı B2B platformu ve ekstra donanım gerektirmeyen kamera entegrasyonu sayesinde etkinlik yayıncılarının kolayca adapte olabileceği ve kullanıcılarına yeni nesil etkinlik deneyimi sunabileceği ölçeklenebilir bir çözüm sunmaktadır.

Güncel İçerikler