Girişimci gençlerin hayal gücü Startup Weekend’de yarışacak

Dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından biri olan Startup Weekend, 21-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek. Üç gün sürecek yaratıcı etkinlikte katılımcılar, hayata geçirmek istedikleri fikirleriyle yarışırken uzmanlardan birebir mentorluk alma imkanı da bulacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Viveka ve Mentors Network Turkey işbirliğiyle düzenlenecek Startup Weekend, santralistanbul Kampüsü’nü üç gün boyunca yaratıcı fikir üssüne dönüştürecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin tüm öğrenci ve mezunlarına açık olacak etkinliğe, proje ekibinde en az bir BİLGİ öğrencisi ya da mezununun olması koşuluyla dışarıdan da katılım sağlanabilecek. 48 saatlik kesintisiz fikir maratonuna katılım ise ücretsiz olacak.

BİLGİ Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Kulübü’nün koordinatörlüğünde düzenlenecek Startup Weekend’de katılımcılar üç gün boyunca, oluşturdukları takımlarıyla birlikte, içlerindeki girişimciyi ortaya çıkararak fikirlerini hayata geçirecek. Girişimcilikteki fırsatları görmek ve bu konuda hızlandırılmış bir simülasyonla iş fikrinin temellerini atmak isteyen herkese açık olan etkinlikte katılımcılar, iş modeli yaratma, etkili sunum hazırlama, tasarım, yazılım gibi konularda uzmanlardan bire bir mentorluk alacak ve bu eğitimlerle fikirlerini gerçeğe dönüştürme imkanı bulacak.

Diğer girişimci adaylarıyla eğlenceli bir ortamda tanışma fırsatı da yakalayacak olan katılımcılar, Startup Weekend’in ilk gününde, fikirlerini sunacak. Ardından, seçilecek maksimum 10 fikir için, dörder kişilik takımlar oluşturulacak. Sonraki 48 saat boyunca ise takımlar, mentorların destekleriyle çalışmalarını yürütecek. Jüri önünde sunumlarını yapmalarının ardından, katılımcılara katılım ve derece sertifikalarının verilmesiyle sona erecek olan etkinliğin bitiminde, katılımcılar, global çapta bir startup ailesinin de parçası haline gelmiş olacak.

Program

21 Ekim Cuma

17:30-18:00 Açılış
18:00-20:00 Fikir Sunumları
20:00-20:30 Takımların Kurulması
22:00-00:00 Çalışmalara Başlama

22 Ekim Cumartesi

Tüm gün: Çalışmalara Devam

23 Ekim Pazar

00:00-12:30 Hazırlıklar
14:00-17:00 Sunumlar
17:00-18:00 Değerlendirme
18:00-18:30 Sonuçların Açıklanması

Güncel İçerikler