Katı Hal, Selçuk Saraç’tan 1,7 Milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

Yıldız Teknopark içerisinde bulunan Yıldız Kuluçka Merkezi girişimlerinden Katı Hal, melek yatırımcı Selçuk Saraç‘tan 1,7 milyon dolar değerleme ile çekirdek (seed) yatırım aldı. Yatırım bir süre önce gerçekleştirildi ancak duyurusu resmi olarak ilk kez yapılıyor.

Katı Hal, 3D yazıcılar geliştiren bir girişimdir. Alya 3D Printer ve Kupido 3D Printer olmak üzere iki projesi var.

Alya, çocukların yaratıcılıklarını körüklemek, üç boyutlu düşünme yeteneklerini geliştirmek ve teknolojiyi üretmelerine destek olmak için tasarlanmış bir üç boyutlu yazıcıdır. Alya 3-D Yazıcı, çocukların teknolojiyi tüketici olarak değil, üretici olarak kullanmalarını sağlar. Çocukların zihnindeki yaratıcı fikirler ve sıra dışı tasarımlar form kazanarak hayata geçer.

Kupido, Kapalı ve kompakt yapısıyla Kupido, kullanıcı güvenliği ön planda tutularak sert kullanım koşulları için tasarlandı. Kupido, çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilen bir üç boyutlu yazıcıdır. Teknik özelliklerinin yanısıra ekstra özellikleri sayesinde benzerlerinden sıyrılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen Kupido Web Sitesi’ni ziyaret edin.

Kurucusu Ahmet Alpat; “Dünyanın problemlerine basit, yaratıcı, estetik çözümler bulmak. Aldığımız yatırımı mevcut projelerin seri üretime geçirilmesine ve yeni endüstriyel sorunlara çözüm bulmaya harcayacağız.”

Ahmet ve ekibine başarılar dileriz.

Güncel İçerikler