İngiltere Dış Ticaret Bakanı Greg Hands, İTÜ Çekirdek’i ziyaret etti

Geçtiğimiz hafta İngiltere Dış Ticaret Bakanı Greg Hands, ön kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek’i ziyaret ederek girişimcilerle tanışarak girişimlerini yakından inceledi.

İTÜ Çekirdek içerisindeki teknolojik girişimlerden oldukça memnun olan İngiltere Bakanı, buradan çıkan girişimleri incelerken de oldukça heyecanlıydı. Bu ziyaret aslında bizim açımızdan yaşanan son olaylara rağmen girişimcilik ekosistemimizin durmadığını aksine hızını kesmeden çok hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettiğinin en güzel göstergesi oldu. Bir İngiliz bakanın ziyareti de aslında bizim açımızdan da faydalı oldu.

Ziyaret esnasında İngiliz bakanla beraber İngiltere’nin İstanbul Başkansolosu Judith Slater, İngiltere Ticaret Ateşesi Neil Floyd, Newton Fund yetkilisi Büşra Afşar, Inward Investment danışmanı Mehmet Başaran ve İTÜ Çekirdek mentorlarından olan İngiliz Ticaret Odası’ndan Tayfun Uğur da ziyaret edenler arasındaydı.

Ziyaret boyunca İTÜ ARI Teknokent Üst Düzey Yöneticisi ve İşletme mühendisliğinde ders veren Doç. Dr. Deniz Tunçalp, kafileye eşlik etti.

Güncel İçerikler