Online pazar yerleri için altyapı sağlayan Marketinf 230 bin TL yatırım aldı

Boğaziçi Üniversitesi mezunları Demircan Çelebi ve Barış Palaska‘nın kurucuları olduğu Online pazar yerleri için alt yapı sağlayan SaaS girişimi Marketinf, String Ventures ve Incubout’tan 1,9 milyon TL değerleme ile 230.000 TL’lik seed (tohum) yatırım aldı.

Marketinf, şirket olarak ABD’nin Delaware eyaletinde C Corp olarak Marketinf Inc. adıyla Ocak 2016’da kuruldu. Kurulduğu aydan bu yana toplamda 8 pazaryerinin (marketplace) hayata geçmesini sağladı. Marketinf, kuluçka dönemini Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer ofisinde tamamladı ve halen çalışmalarını burada devam ettiriyor. Bazı yatırımcılar, yatırım süreçlerinde özellikle girişimlerin ABD gibi yerlerde şirket kurmasına daha sıcak bakıyor. Şirket Amerika’da kurulmasına rağmen en azından şimdilik çalışmalarının tamamını Türkiye’de devam ettirecek. Ancak İspanya dahi olmak üzere yurtdışı müşterileri de mevcut. Marketinf’in gelir modeli; müşterilerinden aylık servis ücreti alıyor.

Türkiye’deki müşterilerinden birine örnek vermek gerekirse; daha öncesinde kurucusunu paylaştığımız Gizem Sercan Ünsal‘ın girişimi olan Bumerangla‘yı gösterebiliriz.

Yatırım yapan iki şirketten biri olan Incubout ise; Online ticaret konusunda ürünleri ve yatırımları olan bir İspanyol firması. Türkiye pazarında bir İspanyol firmasının bu yaşanan son krizlere rağmen yatırım yapması, ülkemizdeki yatırımların devam ettiğinin en güzel göstergelerinden biri durumda.

Marketinf, kurduğu sistemlerdeki ödeme altyapısını ise Türkiye’den çıkan global bir girişim olan İyzico ile çözmüş durumda.

Girişimle ilgili gelişmeleri zamanla sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler