500 İstanbul, Biotech girişimi Massive Bio’ya yatırım yaptı

2015 yılında Amerika’nın New York kentinde kurulan Selin Kurnaz‘ın kurucusu olduğu Biotech (biyoteknoloji) girişimi Massive Bio, uluslar arası girişim destek programı 500 Startups‘ın İstanbul ayağı olan 500 İstanbul‘dan yatırım aldı.

Massive Bio’nun amacı ‘Tüm kanser hastalarının kişiye özel bir tedavi görmeleri gerektiği‘ düşüncesi. 2016 ocak ayında Türkiye’de de çalışmalarına başlamış. Hedef pazarları öncelikle; ABD, Türkiye, Orta Doğu ve Latin Amerika olarak sıralandırıyor.

Selin Kurnaz, şu ana kadar büyük kısmı ABD’li yatırımcılardan olmak üzere toplamda 650 bin USD yatırım toplamış. 500 İstanbul ise yatırım miktarını henüz açıklamadı.

300’ten fazla kayıtlı hastası var ve 4 büyük şirket ile anlaşma sağlamış. 2017 hedefi ise 1000 kayıtlı hasta.

Massive Bio’nun sahip olduğu algoritma; dünyaca ünlü onkolojistler Dana Farber, Fox Chase gibi ve Thomson Reuters gibi şirketlerle yapmış olduğu anlaşmalar sonucu elde ettiği bilgi havuzundan besleniyor. Bu girişimin hastane gibi sağlık kuruluşlarıyla entegre olarak tüm kanser hastaları ve doktorlar tarafından aynı anda ve kolayca kullanılması da mümkün.

Tüm gelişmeleri sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler