Fatih Yıldırım, Partymag

Fatih Yıldırım, 1992 doğumlu olup Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Partymag’in kurucusu ve İTÜ Çekirdek girişimcisidir.

Eğlenceye düşkün bir kişi olduğu için özellikle üniversiteye başladığında bu işten para kazanmanın yollarını arıyordu ve ufak çapta etkinlikler yaparak kendi çevresini oluşturdu. Sürekli farklı deneyimler yaşama istediğinden dolayı da farklı mekanlara girip sektörden farklı insanlarla tanışma fırsatı da buldu. Üniversitenin son yılında ise kariyerine odaklanmaya karar verdi ve büyük bir şirkette çalışmaya başladı.

partymag uygulaması
Fatih Yıldırım, Partymag (Foto: eGirişim)

Fakat geçen zamanda fark ettiği; gelecek hayatında tam olarak istediği İş, iyi bir mühendis olmaktan veya eğlence organizasyonları yapan eğlenceli bir kişilik olmaktan daha fazlasıydı. İnsanların Fatih’e sürekli olarak; ‘nereye gitsek’ sorusundan da aldığı ilham ile Partymag’in temelini atmış. Yakın arkadaşı Ali Döner ile görüşerek aklındaki bu projeyi ilk ona bahsetmiş ve sonuç olarak kendisiyle ortak olmuş bir şekilde yola koyulmuşlar. Anketler hazırlayıp insanların ihtiyaçlarını daha detaylıca öğrenerek, yapacakları uygulamanın genel özelliklerini tanımlamışlar.

Partymag projesini hayata geçirmeyi düşündüğü dönemde İTÜ Çekirdek BigBang 2015 yarışmasına başvurdular. Projenin elemeyi geçip seçilmesi hem onlara cesaret vermiş hem de projelerine olan güvenlerini artırmış. Burada aldıkları eğitimler ile de genç girişimcilerin en büyük problemlerinden biri olan “tecrübesizliği” aşmış oldular. Karşılarına çıkacak problemleri önceden görerek önlemler almışlar ve gelişim süreçlerini hızlandırmışlar.

Karşılaştıkları en büyük problem; ülkede yaşanan olağanüstü gelişmeler olmuş ancak normale dönmeye başladığında yurt dışına açılmak için çalışmalara başlamışlar.

Gelelim Partymag nedir?

Partymag ruh halinize göre parti ve etkinlik bulabileceğiniz, kişiye özel gece hayatı rehberi. 200’den fazla eğlence mekanı sayesinde şehrin en büyük etkinlik rehberi olma konumunda.

Fatih’in yeni girişimcilere önerileri:

fatih yıldırım öneri
Fatih Yıldırım, Partymag (Foto: eGirişim)

Tecrübeli olmadıkları alanlarda girişim yapmamaları, aklındaki fikirleri doğru zamanda hayata geçirmeleri, sabırlı olmaları, kendilerine inanmaları ve en önemlisi ise çok çalışmaları.

İTÜ Çekirdek’in 2015 yılının girişimcileri için düzenlediği halk oylamasında Partymag en iyi proje seçildi ve Big Bang yarışmasında Partymag yarı finale kadar çıktı.

Girişimcilere kitap okumalarının yanı sıra Fatih, girişimcilerin eğlenmelerini de öneriyor. Eğlenmek, motivasyonu kaybetmemek ve stres atmak için oldukça önemli bir aktivite olduğunu da sözlerine ekliyor.

Fatih’e girişimcilik serüveninde başarılar dileriz.

Güncel İçerikler