İyisahne’ye Değerini 5 Milyon TL’ye Yükselten Yatırım Geldi

Galata İş Melekleri ve EGİAD Melekleri’nin yatırımı ile iyisahne.com’un değeri 5 milyon TL’ye yükseldi. Etkinlik ve organizasyonlarda performans sergileyebilecek sanatçıları bir araya getiren online pazar yeri platformu iyisahne.com, ikinci tur yatırım sürecini tamamladı.

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri’nin (Galata Business Angels – GBA) liderliğinde EGİAD Melekleri’nin (Egeli Genç İş Adamları Derneği) de katılımıyla iyisahne.com’a yapılan ikinci tur yatırımının sonucunda girişim 5 milyon TL’lik değere ulaştı.

galata business angels toplu
Galata Business Angels

Melih Ödemiş, Kurtuluş Eker gibi GBA üyelerinin başını çektiği yatırıma, EGİAD Melekleri’nden Ali Barçın, Mustafa Aslan, Yaşar Baran Kayhan ve Williamsburg Capital LLC’ın yanı sıra Ersin Gençtürk de katıldı.

Sanatçılara erişebilirlik sorununu ortadan kaldıran, topluluk temelli pazaryeri iyisahne.com; düğün, kurumsal etkinlik, karşılama gibi organizasyonlar için yüzlerce müzisyen ve binlerce sanatçıya ulaşmanın en kolay yolu olarak kısa bir sürede büyük bir ilgi gördü. Kapalı davetiye sistemi içerisinde 400’ü aşkın profilde kayıtlı yaklaşık 2 bin sanatçıyı bünyesine katan site, kurulduğu günden bugüne geçen 15 aylık sürede binlerce teklifi sanatçılara iletmeyi başararak yatırımcıların radarına girdi.

“Hedefimiz; sanat ve performans denilince akla gelen ilk marka olmak”

Aldıkları yatırım ile ilgili açıklamada bulunan iyisahne.com CEO’su Sinan Zabunoğlu, “Biz de varız dediğimiz günden bu yana kültür, sanat ve eğlence ekonomisinde devrim niteliğinde bir girişim olduğumuzu iddia etmiş ve söz konusu ekonominin iş yapış şeklini ve iş akışını kökten değiştirmek için yola çıktığımızı söylemiştik. Ne mutlu ki bu iddiamızı bizimle paylaşan hayal ortaklarımız sayesinde, yatırımcılarımızı da aramıza katarak yolumuza devam ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi sanat ve performans denilince akla gelen ilk marka olmak istiyoruz. Yemeksepeti’nin restoranlar için yaptığını sanatçılar için yapan Türkiye’nin ilk pazar yeri olarak Yemeksepeti’nin kurucusu Melih Ödemiş’in liderliğinde yatırım almış olmayı büyük bir şans olarak görüyoruz. ” dedi.

“Alışkanlıkları değiştirmek, piyasayı şeffaflaştırmak!”

iyisahne mobiliyisahne.com CTO’su Deniz Tav ise tüketici açısında berrak olmayan bir pazarı şeffaflaştırarak, kültür-sanat ve eğlence ekonomisini demokratize etmek ve alışkanlıkları değiştirmeyi hedefliyoruz. Sanatçıları görünür, bilinir ve erişilebilir kılarak aracı/çantacı denilen kitleyi tabiri caizse oyun dışına itmeyi planlıyoruz’ dedi.

Kurucu ortaklar Zabunoğlu ve Tav aldıkları yeni yatırım ile platformun kapsama alanını ve kategorilerini genişleterek hızlı bir büyüme içerisinde girmeyi, örgütlenme ve pazarlama bütçesini artırmayı ve ekiplerini güçlendirmeyi planladıklarını da ifade ettiler.

“Devrim niteliğinde bir girişim”

Yatırım sürecinin liderliğini üstlenen Melih Ödemiş ise yaptıkları yatırım ile ilgili şunları söyledi: “Kültür, sanat ve eğlence ekonomisinde devrim niteliğinde bir girişim olan iyisahne.com, sanat performans profesyonellerinin kendilerini vitrine çıkartabildikleri, etkinlik planlayan birey ya da kurumlar tarafından keşfedilip, tek tuşla iletişim kurabildikleri, yeteneklerini geniş kitlelere ulaştırabildikleri bir girişim olarak şu ana kadar büyük bir başarı sergiledi. Kurulduğu günden bu yana kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen platformun ortaya koymuş olduğu bu üstün başarı nedeniyle yatırım yapma kararı aldık. Girişimin bu sinerji ile faaliyetlerine devam edeceğine ve çok daha büyük işlere imza atacağına kesinlikle inanıyoruz.”

Şu an için sadece müzisyen, müzik grubu, orkestra, trio, quartet ve DJ gibi kategoriler üzerinden hizmet vererek Türkiye’nin en büyük sanatçı topluluğunu yaratan platform, önümüzdeki 1 yıllık süreç içerisinde hizmet sağlayıcı sayını, Türkiye’nin kültür başkentleri olarak bilinen 7 farklı ilde, bin sahne profiline kayıtlı 5 bin sanatçıya çıkarmayı hedefliyor.

iyisahne.com stratejik ortaklık çerçevesinde değerlendirilebilecek ilk tur yatırımını ise daha önce Devlet Opera ve Balesi, Borusan Filarmoni Orkestrası ve Devlet Konservatuarı gibi Türkiye’nin yüz akı sanat kurumlarına üye dört sanatçıdan almıştı.

 

Güncel İçerikler