Biz Bahane Üretirken Jessica Cox, Kolları Olmadan Uçak Uçuruyor

Jessica Cox, dünyaya kolları olmadan geldi. Doğum öncesi testlerde de herhangi bir anormallik görünmüyordu ancak doğduğunda herkes şaşkınlık içerisindeydi. Annesi gelecekte herkese örnek olacak bir kız çocuk doğurmuştu. Kadınların gücünün dünyadaki en güzel örneklerinden biri. Bu bir erkek çocuk da olabilirdi. Annesi onun üzerine düşmeyebilirdi, onun bu eksik yönünden dolayı zaten bu çocuk hiçbir şeyi başaramaz diyebilirdi. Ailesi ona sürekli ağlamaktansa, ona tam destek oldu. Bu eksikliğini hiçbir zaman bir eksiklik gibi görmediler.

Jessica’nın gücü yıllar geçtikçe, kendini iyice tanımaya başladıkça ortaya çıktı. Ayakları ile yazı yazabiliyor, bilgisayar kullanabiliyor, ehliyetli bir şekilde araba sürüyor, saçını tarıyor, telefonla konuşabiliyor… kısacası hayatını herkes gibi, hatta herkesten daha fazlasıyla bahana üretmeden yaşıyor. Tekvando’da siyah kuşağa sahip. Örnek alınacak gerçek bir girişimci. Bahane üretmeyi bırakıp daha fazla ne yapabilirime odaklanmış durumda.

Uykunuz geldiğinde hemen yorulduğunuzu mu hissedip yatıyor musunuz? Zaten bizden daha iyileri var değil mi? Okuduğunuz üniversiteyi mi bahane ediyorsunuz? Ya da çok yoğunsunuz kendinize zaman ayıramıyorsunuz? Başarmamak için değil, çalışmamak için çok bahanemiz var. Müşterilerden 2 olumsuz cümle duyduğumuzda veya çevremizdeki en yakınlarımız “o işi bırak git maaşlı bir İşte çalış”,”memur ol, yatarsın ne güzel” gibi cümleler söylediğinde hevesimiz hemen kaçıveriyor. Kendinize sorsanıza günde kaç saat uyuyorsunuz? 6 saat normalken, yoksa 8 saat mi uyuyorsunuz? veya daha vahimi 9-10… o zaman hayatınızı hemen gözden geçirmelisiniz!

Erco_F-1_Ercoupe_CF-NLX_02COX’un en önemli özelliği sertifikalı bir şekilde ERCO 415-C Ercoupe marka uçak kullanabilmesi. Evet o bir kadın pilot. Ercoupei pedalsız yapılan ve belgelenen çok az uçaktan biri. Bu uçağın dümen pedalları yok.

Artık hayatınızı yeniden gözden geçirmemek için bir sebep yok. Hayatınızda size engel olan herşeyi bir kenara bırakın. Gereksiz oyunları, arkadaşları, işleri, eğlenceleri bırakın. Geleceğinize faydalı olacak oyunları, arkadaşları, işleri ve eğlenceleri hayatınıza dahil edin.

Başarmak için zamanımız kısıtlı. Unutmayın ki; 1 gün = 24 saat. Boşa geçireceğiniz zamanı asla geri getiremeyeceksiniz. Dünyanın en zengin adamı bile olsanız, 1 saati geri alamayacaksınız. Jessica Cox, hayatınızdaki idollerinizden biri olsun. Her düştüğünüzde, başarısızlığa uğradığınızda, başaramadığınızda ona bakın, o odanızın duvarındaki veya aklınızdan çıkarmayacağınız fotoğraf olsun. Onunla aynı özelliklere sahipsiniz.

O sadece herkesin yapması gerekeni yapmış, fazlasını değil…

Güncel İçerikler