Parkkolay, İstanbul’un Otopark Sorununu Çözmeyi Hedefliyor!

İstanbul’da 2.3 milyon araç bulunuyor ve her gün bu sayıya 1000 yeni araç ekleniyor. Bu rakamın artışı trafik sorunuyla birlikte otopark sorununun da günden güne büyümesine sebep oluyor. Bu sorunu çözmek isteyen İTÜ lisans öğrencisi 4 genç girişimci “Park etmenin en kolay yolu!” sloganıyla Parkkolay mobil uygulamasını geliştirdi.

Parkkolay harita üzerinde otoparkların yer, fiyat ve doluluk oranı bilgilerini size gösteriyor. Buna ek olarak merak edebileceğiniz vale, oto yıkama, açık-kapalı olma gibi tüm ekstra özelliklerini de önceden bilmenizi sağlıyor. Tüm bu bilgiler doğrultusunda kendinize en uygun otoparkı 1 dakikada seçebilmeyi vaad ediyor.

parkkolay google play storeUygulamanın piyasadaki benzer uygulamalardan ayrıştığı en önemli nokta ise otopark rezervasyonu yapabilme özelliği. Otoparkınızı seçtikten sonra, gideceğiniz gün ve saati belirleyip yerinizi önceden ayırmanızı sağlıyor. Böylece ömrünüzde otopark aramakla geçireceğiniz yaklaşık 110 günün size kalmasını sağlıyor.

Tüm bunlara ek olarak, Parkkolay bünyesinde bulunan tüm otoparkları teker teker inceleyerek anlaştığı için her birinin güvenilir otopark olduğu garantisini veriyor. Uygulamaya kredi kartıyla ödeme yapma özelliğinin ise önümüzdeki aylarda eklenecek. Parkkolay ekibi şu anda 7 kişi olarak çalışıyor ve ekibin tamamı İTÜ lisans öğrenimine devam eden, farklı uzmanlık alanlarında eğitim gören genç girişimcilerden oluşuyor.

Uygulamanın android sürümünü henüz yeni piyasaya çıkaran Parkkolay ekibi, uygulamalarını geliştirirken özellikle kullanıcılardan gelen yorumlara çok önem verdiklerini bu yüzden olumlu olumsuz tüm yorumların [email protected] adresinden kendilerine iletilmesini rica ediyor.
Uygulamanın IOS versiyonu ise önümüzdeki ay içinde App Store’da yerini alacak.

Uygulamayı bu Google Play Store’daki bu linkten indirebilirsiniz.

Güncel İçerikler