İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Girişimi Getsy Yayında

Getsy, e-ticaret platformlarının küçük bir ekrana sıkıştırılmış halinden çok modaseverlere telefonlarında kolay, hızlı ve keyifli bir şekilde ürün keşfettirmeyi amaçlayan bir mobil girişim. Uygulama Tinder modeli ile çalışıyor. Beğendiğiniz ürünleri sağa, beğenmediklerinizi sola kaydırıyorsunuz. Getsy beğendiğiniz ürünleri profilinizde organize ederek saklıyor ve bu ürünler indirime girdiğinde size haber veriyor. Getsy, Mert Arman’ın kurduğu bir İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka girişimidir.

getsy uygulamasıGetsy’nin kurucuları ile konuştuğumuzda içerik ve kullanıcı deneyimi konularına oldukça önem verdiklerini görüyoruz. Girişim bünyesinde üç içerik editörü çalışıyor ve her gün onlarca eticaret sitelerinden seçtikleri ürünleri bir konsept dahilinde son kullanıcıya sunuyorlar. Uygulama içerisinde bir çok farklı gösterim ile kullanıcıya keyifli ve kolay bir deneyim sunuyorlar.

Getsy’i rakiplerinden ayıran en önemli özellik ise kullanıcı datasına verdikleri önem. Tinder modeli sayesinde her ürün ile ilgili kullanıcıdan beğenme/beğenmeme bilgisini toplayarak kullanıcının fiyat, renk, tarz, marka genelindeki tercihlerini daha iyi anlayabiliyor ve buna uygun ürünleri kullanıcının karşısına çıkarıyorlar. Aynı zamanda firmalar da bu özellikten faydalanıyor.

Getsy sayesinde firma, ürününü üretmeden önce kullanıcı karşısına çıkararak, üretmeyi düşündüğü tasarımları kullanıcı bazlı bir teste tabi tutabiliyor. Aynı zamanda firmalara doğru kitlelere ulaşmaları konusunda çeşitli çözümler de sunuyor.

Güncel İçerikler