1994 doğumlu Elis Yılmaz’ın girişimcilik serüveni Bilkent Üniversitesi’nde öğrenciyken yaşadığı bir problem üzerine başlıyor. Tam burslu olarak okuyan, yüksek bir not ortalamasına sahip, iyi derecede yabancı dil bilen, iş ve kulüp tecrübesi olan bir öğrenciyken; insan kaynakları uzmanlarının aradığı niteliklere sahip olmasına rağmen çeşitli platformlardan başvurduğu hiçbir stajyer ilanına geri bildirim alamayınca öğrencilerle insan kaynakları uzmanlarını verimli bir şekilde bir araya getiren bir platformun eksikliğini hissediyor. Böylece Aralık 2014’te okul arkadaşı Emre Aykan ile kişisel bir problemden yola çıkarak Türkiye’de topilsiz staj bulamayan tüm öğrencilerin problemine çözüm olan Stajim.net’i kuruyor. Sadece öğrencilerin problemlerini çözmekle kalmıyor aynı zamanda şirketler içinde genç yetenekleri keşfedebilecekleri bir platform sunuyor.

Elis, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı “Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” kapsamında desteklediği KWORKS’ün Hızlandırma Programı girişimcisidir.

1,5 yılı aşkın süredir Stajim.net’te tam zamanlı girişimci olarak görev alıyor. Bu süre boyunca 20 farklı üniversitede girişimcilik üzerine konuşmalara ve panellere katılan Elis Stajim.net’i kurmasının ardından Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’nde hızlandırılmış Executive MBA programlarına katılarak girişimcilik ekosistemindeki bilgisini aldığı eğitimlerle de pekiştirmiş.

50 binin üzerinde üyesi bulunan ve yakın zamanda Şirket Ortağım Melek Yatırım A.Ş.’den aldığı yatırımla dikkat çeken Stajim.net aynı zamanda Kworks’e seçilen 7 hızlandırma programı girişiminde de biri.

Türkiye’de artık üniversite mezunu işsiz kalmayacak mottosu ile yola çıkan Stajim.net, yayınladığı staj programları ve hazırladığı kariyer odaklı içerikler ile öğrencilerin iş hayatı hakkında deneyim ve bilgi kazanıp kendini geliştirmiş, donanımlı üniversite mezunları olarak yetişmelerine katkı sağlıyor. Genç yetenekleri ile şirketleri akıllı bir filtreleme ve eşleştirme sistemi ile bir araya getiren Stajim.net firmalar için kalifiye yeni mezun öğrenci kişi alım potansiyelini arttırmak istiyor ve uzun vadede Türkiye’deki yeni mezun işçi istihdamı problemine çözüm olmayı hedefliyor.

Girişimcilik serüveninde yaşadığı acıları ve deneyimleri paylaşmaya bayılan Elis boş zamanlarında girişimcilik üzerine yazılar yayınlıyor.