Yağmur Avvurur, CEOtudent

1993 doğumlu Yağmur Avvurur, Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyken eğitimine ara verip girişimci olmaya karar veriyor. Üniversitenin ilk 3 yılı boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü’nde edindiği deneyimler sayesinde dijital dünyanın ve internet yayıncılığının ilgisini çektiğini fark ediyor. Kariyer, kişisel gelişim, girişimcilik, teknoloji, pazarlama gibi konularda kaliteli içerik üretmek ve üniversiteliye yaşam yolunda bir rehber olabilmek adına bir süredir planlamalarını yaptığı CEOtudent‘ı Mayıs 2015’te hayata geçirmeye karar veriyor.

İTÜ Çekirdek girişimcisi olan Yağmur Avvurur aynı zamanda bir tasarımcı. CEOtudent.com’un görsel küratörlüğünü ve tüm tasarımlarını da kendisi üstleniyor. Yeni insanlarla tanışmaktan, kalabalık bir ekiple yol almaktan, birlikte üretmekten ve ürettikleriyle insanların hayatına dokunmaktan büyük keyif alıyor.

İstanbul’un farklı üniversitelerinde eğitimine devam eden 15 kişilik editör ekibi ile fayda ve ilham odaklı içerikler üretmeye devam eden CEOtudent, gerçekleştirdiği etkinliklerle de dikkat çekiyor. Yayın hayatının henüz ikinci ayında Onur Zeybek’ten Seed Funding (tohum yatırım) alan CEOtudent bugün yönetici ortaklar Emre Can Durmaz ve Erdem Durmaz ile geliştirilen yeni bir iş modeline sahip. Ekip, bu iş modeli sayesinde kariyer ve iş veren markalarıyla Y kuşağı arasında doğru iletişim kanalı ve yeni nesil bir dijital köprü olmayı amaçlıyor.

Güncel İçerikler