Eray Erdoğan, Lala Eğitim’i hayata geçiren bir girişimci ve yeni adıyla KWORKS girişimcisiydi. Şimdi kendi ayakları üzerinde duran bir girişim(ci) haline geldi. 1992 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlayıp Koç Üniversitesi İşletme bölümüne girdi. Üniversitenin ilk senelerinde kendini tanımak ve ne yapmak istediğini anlamak için her şeyi denemeye karar verdi.

İş Yatırım, The Coca Cola Company, Aygaz gibi firmalarda stajlar yaparken, Koç Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Yenibirlider Derneği gibi platformlarının da kuruluşunda görev aldı. Hult Prize, Global Social Venture Competition gibi sosyal girişimcilik yarışmaların bölge temsilciliklerini üstlendi. Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın fellowlarından olan Eray ortakları Furkan Taşel ve Tekin Öztekin ile birlikte 2015 Ağustos ayında yatırım aldığı Lala Eğitim Teknolojileri girişimi için çalışıyor.

Başka Bir Okul Mümkün derneğinin İstanbul elçiliğini yapan Eray Erdoğan bir TED Talk aşığı. Proaktif insanlarla tanışmaktan, potansiyele sahip insanlara yardım etmekten, onlarla birlikte üretmekten çok büyük keyif alıyor.