İTÜ Çekirdek

Enver Melih Sorkun, evbana

Enver Melih Sorkun, 1991 doğumlu bir Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olarak hayatımızı kolaylaştırmak isteyen bir girişimci. pekmez.co ile geçen sene başlattıkları evbana ile emlak arama sürecini değiştirmeyi hedefliyorlar. Enver, dünyadaki proptech veya retech olarak isimlenen akımın Türkiye’deki öncüsü ekibin, ürün ve dijital operasyon sorumlusu olarak çalışıyor.

Geçen sene 15 gün gibi kısa bir sürede çıkarttıkları ilk versiyonun üstünden çok şeyler değişmiş. Bu değişimde, bizzat bir emlak danışmanı içinde kurdukları çalışma üssünün, gezdikleri bine yakın emlak danışmanının ve ev arama sürecine yardımcı oldukları yüzlerce kişiyle tek tek iletişime geçmiş olmalarının etkisinin yadsınamaz olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

evbana, nasıl bir ev veya ofis aradığınızla ilgili olarak sizi bölge, fiyat ve kriterleriniz noktasında önerilerde bulunarak ve talebinizi bölgedeki emlak danışmanları ile paylaşarak daha sıkıntısız bir şekilde ev bulmanızı hedefliyor.

Girişimcilik veya emlak sektörü üzerine fikir alışverişinde bulunmak isterseniz enver@evbana.com ‘a mail atarak ulaşabilirsiniz.

Kolektif House

Video

Son İçerikler