Peoplise, Revo Capital’den yatırım aldı

Video tabanlı entegre dijital İK servisleri sunan Yuzyuzeyiz.biz platformu, globalleşme hedefleri doğrultusunda faaliyetlerine Peoplise ismiyle devam ederken; Türkiye’nin en önemli teknoloji yatırımcılarından Revo Capital‘dan aldığı yatırımla daha da güçlendi.

Doğru insan kaynağına erişmek isteyen kurumlar için video tabanlı dijital İK servisleri sunan dijital işe alım platformu Peoplise; Revo Capital’den yatırım aldı. 23 Haziran 2016, Perşembe günü Borsa İstanbul Özel Pazar’da düzenlenen gong töreninde yatırımın yanı sıra, Yuzyuzeyiz.biz’in dünyaya açılma hedefleri doğrultusunda faaliyetlerine Peoplise ismiyle devam edeceği de duyuruldu.

Güçlü Özenci, Çağatay Güney ve Mehmet Ali Özenci’nin Kurucu Ortak oldukları, O.D.T.Ü TEKNO-Jump hızlandırma programını tamamlayan Peoplise, daha önce TÜBİTAK destekleri de almıştı. Finans kurumlarından telekomünikasyon devlerine, perakende zincirlerinden akademik kurumlara kadar birçok sektörün önemli oyuncularına hizmet veriyor.

Peoplise Kurucu Ortağı Güçlü Özenci Revo Capital’den aldıkları yatırımla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı “Peoplise olarak, yeni bir alan olan video tabanlı dijital İK servislerinde kısa bir sürede London Business School, Deloitte, Garanti Bankası, Denizbank, Turkcell, Coca Cola İçecek, ING, Şişecam, Rönesans Holding’in de aralarında olduğu onlarca şirkete ulaştık ve 90 binden fazla aday iş görüşmesi sürecine dahil oldu. Hedefimiz hem daha çok şirkete ulaşmak, hem de globalleşmek. TEKNO-JUMP programı ile Silikon Vadisi çalışmalarımız ufkumuzu açtı ve şimdi Revo Capital’in yatırımı ve bilgisi, dünya genelinde faaliyet gösterme hedeflerimize önemli bir destek olacak.”

Güncel İçerikler