İTÜ Çekirdek, 3. Dönem Ön Kuluçka Girişimlerine Merhaba Dedi

BigBang’e giden yolda 3. tur ön kuluçka girişimleri de bugün yapılan açılış toplantısı ile İTÜ Çekirdek’e merhaba dedi. İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi sorumlusu Semih Ersöz, yeni girişimcilere süreçle ilgili detaylı bilgi verdi. Girişimcilerin pür dikkat dinlediği ve her ayrıntıyı not aldığı bu anlarda, girişimcilerin gözlerindeki ışık belli oluyordu.

Bildiğiniz gibi İTÜ Çekirdek, bu yıl içerisinde 1. ve 2. dönem ön kuluçka girişimlerini de başarılı bir şekilde mezun ederek yola devam edilecekleri belirleyip, bu girişimlerle yeni kuluçka dönemine de adım atmış oldu. 3. dönemin sonunda da yapılacak bir eleme ile BigBang ön finalistlerini belirlemiş olacak.

13 Ekim’de çeyrek final ve 2 Kasım’da yapılacak olan yarı final elemelerinin sonunda 3 Kasım’daki İTÜ Çekirdek BIGBANG finaline gidecek girişimler netleşecek. Final günü yaklaşık 20 girişim olacak, bunlardan bazıları yatırımcılardan önemli miktar para desteği alarak yoluna daha emin bir şekilde devam edecek.

Böylelikle bu yıl ki İTÜ Çekirdek başvuruları da artık tamamlanmış oldu. Yeni girişim seçimleri 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Biz de gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

itü çekirdek 3. dönem açılış

Güncel İçerikler