Galatasaray Üniversitesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi Destekli Girişim Raklet dünyanın en önde gelen girişim hızlandırma programlarından biri olan Techstars’a kabul edildi. Global düşünerek hareket etmesi, kabul edilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu.

Raklet, topluluk yönetim platformu olarak her geçen gün büyüyen ve daha önce 420 girişim arasından Microsoft Ventures Accelerator Berlin’e katılmaya hak kazanan Raklet, dünyanın en iyi girişim hızlandırma programlarından Techstars’a kabul edilerek 120,000 dolarlık yatırım almaya hak kazandı.

raklet techstarsDünya genelinde gelecek vaad eden girişimler arasına seçilen ve şimdiden 400’den fazla kuruluşa hizmet veren Raklet, Temmuz ayında son bulacak Microsoft Berlin Accelerator programının ardından, aldığı Techstars yatırımıyla çalışmalarını Berlin’den sürdürmeye devam edecek. 2006 yılında Amerika’da kurulan Techstars, dünyanın en büyük girişim hızlandırıcılardan biri olarak biliniyor. Yıl içerisinde kendisine yapılan 700 başvuru arasından sadece 10 şirkete yatırım yapan ve ağırlıklı olarak teknoloji, donanım ve yazılım fikirlerine destek veren Techstars

Berlin, desteklediği girişimlerden yüzde 6’lık pay alıyor ve projelerin hayata geçmesi konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Raklet’in Techstars programı dahilinde alacağı yatırım ise 120,000 dolar.

Geçtiğimiz Nisan ayında Microsoft Ventures Accelerator Berlin programına seçilen 8 girişimden biri olan ve 500.000 dolarlık teknoloji altyapı desteğine hak kazanan Raklet, 29 Haziran’da Microsoft Berlin ofisinde yapılacak olan demo gününde yüzlerce yatırımcıya sunum yapma şansı yakalayacak. Raklet; dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşlarının iletişimde oldukları kişilerin ve kurumların bilgilerini güncel tutabilecekleri, e-mail ve SMS gönderebilecekleri, aidat ve bağış toplayıp, etkinlikler düzenleyerek bilet satabilecekleri entegre bir sosyal platform.