Sao Paulo’ya Light Me Up Gidiyor!

Şehir hayatını kolaylaştıracak yaratıcı ve parlak fikirler arayan Red Bull Basement Hatch İstanbul, 28-29 Mayıs tarihlerinde Koç Üniversitesi’nin KWORKS Girişimcilik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplam 24 saatlik süre içerisinde en iyi akıllı şehir fikirleri ortaya çıkarmak için yarışan projeler, Sao Paulo’ya gitmek için kıyasıya mücadele verdi. Bu hackathon’da 20 girişim yarıştı. 24 saatlik sürenin sonunda Jüri’ye karşı sunum yaptı. Jüri değerlendirmesi sonucunda; trafikte kırmızı ışıkta kaybettiğimiz zamanı bize geri kazandırmayı hedefleyen Light Me Up projesiyle Ufuk Yıldırım birinci oldu. İki ay boyunca Sao Paulo’da mentorlarla beraber Redbull sponsorluğunda projesini geliştirecek ve birbirinden eşsiz deneyimler yaşayacak.

red-bull-hackathon-ikinci - egirişim
İkincilik; Occupy-eur, Meriç Arslanoğlu

Hackathon’da ikincilik Occupy-eur projesi ileMeriç Arslanoğlu‘nun, üçüncülük ise Pikap projesi ile Tuna Vank’ın oldu.

Bu projelerin detayları konusunda yakında size bilgi vereceğiz. Daha çok ingilizcesi SmartCity olarak duyduğunuz bu Akıllı Şehirler kavramını ülkemizde daha fazla yaygınlaştırmalı, girişimcilerin bir kısmını buraya yönlendirmeliyiz. Uzun vadede bize en çok artısı olacak alanlardan birisi de akıllı şehirlerdir. IBM, Google gibi büyük şirketlerin bu alana yaptığı yatırımlar gelecekte hangi büyüklükte bir pazarın olacağını bize şimdiden gösteriyor.

Redbull’un düzenlemiş olduğu bu Hackathon’unda yarışan diğer projelerin yarışmacılarına da, böylesine önemli bir konuya göstermiş oldukları ilgi ve çabadan dolayı teşekkür ederiz.

Güncel İçerikler