İTÜ Çekirdek

Techstars Metro Accelerator, IT Girişimcisini Arıyor

Metro Toptancı Market, hotel, restoran ve cafeler arasında fark yaratan çalışmalara imza atan teknoloji girişimcilerini ödüllendiriyor. HoReCa sektörünü  odağına alarak kendi projesini geliştiren IT girişimcilerinin katılımına açık olan  Techstars Metro Accelerator Yarışması için başvurular başladı!

Dünyanın lider toptancı marketi METRO, Techstars işbirliğiyle bu sene ikincisini düzenlediği “Techstars METRO Accelerator” programı sayesinde HoReCa (Hotel/Restaurant/Cafe) sektörünün geleceğine yön verecek olan girişim projelerine destek veriyor.

29 ülkede 2,000’den fazla mağazayla dünya tüketicilerine hizmet veren METRO GROUP’un yöneticileri ve HoReCa sektörlerinin tecrübeli isimleri, 12 Eylül 2016’da Berlin’de başlayacak ve 13 hafta sürecek olan programla girişimcilere tedarik, satış, pazarlama, finans, iletişim gibi konularda mentorluk desteği sunacak. Ayrıca, programa kabul edilecek girişimler 120.000 Avro’ya kadar yatırım desteği almaya hak kazanacak.

Türkiye’den yapılacak başvurular için BUBA ile işbirliğine giden Metro Toptancı Market Türkiye, böylelikle başvuru sahiplerinin BUBA ‘nın profesyonel bakış açısından faydalanmasını sağlayarak, proje sahiplerinin daha doğru ve eksiksiz bir şekilde başvuru yapmasına ücretsiz destek olacak.

Projeleri için BUBA’dan destek almak isteyen girişimcilerin BUBA websitesi üzerinden başvurularını iletmeleri gerekiyor. BUBA ve Metro Toptancı Market Türkiye’nin ön inceleme ve değerlendirme sürecinden geçen projelere ücretsiz profesyonel destek verilecek ve bu süreci başarıyla tamamlayan girişimciler doğrudan Metro Techstars Accelerator yarışmasına yönlendirilecek.

Program Takvimi

2 Mayıs 2016 – 12 Haziran 2016: Başvuruların Alınması ve Ön İnceleme Süreci

15 Haziran 2016: Değerlendirme Komitesi (İstanbul)

Temmuz 2016: Türkiye’den Programa Katılmaya Hak Kazanan Girişimlerin İlan Edilmesi

12 Eylül 2016: Metro Techstars Accelerator Programı’nın Başlangıcı (Berlin)

7 Aralık 2016: Demo Day (Berlin)

Detaylar için bağlantıyı takip edebilirsiniz http://www.buba.com.tr/metro

Kolektif House

Video

Son İçerikler