Yeni Nesil Startup Konferansı CrowdUp’ın Kazananı Ekosistem Oldu

16 Nisan’da “The new is you, me and Our Crowd. Join Crowd Up to co-create our future.” slogani ile yola çıkan yeni nesil startup konferansı CrowdUp, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Garaj’ın öncülüğünde gerçekleşen etkinlik bir çok kuruluş tarafından da desteklenerek çok renkli geçti.

Garaj’ın kurucusu Murat Karademir ve Utku Yavuz’un konuşması ile başlayan etkinlik, İTÜ Çekirdek Genel Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Deniz Tunçalp’in startuplar ve ekosistem hakkındaki giriş konuşması ile devam etti.

Etkinlikteki iki panelden ilki “Journey of Startup” başlığı ile Prof. Dr. Erkan Korkut (MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı) moderatörlüğünde Ercan Erciyes (Monument Kurucu Ortağı), Hande Çilingir (Insider Kurucu Ortak), Mehmet Onarcan (Project House Kurucu Ortak), Demircan Çelebi (Marketinf Kurucu Ortak) katılımıyla gerçekleşti. Bir startup’ın yol haritası üzerine geçen panel, salondaki startup kurucularının kendilerini ve startuplarını tanıttığı interaktif bir sohbet ile sona erdi.

“Smart Money” konulu ikinci panel Emrah Yalaz (String Ventures Kurucu), Ömer Erkmen (Mentor, Yatırımcı), Fırat İleri (Hummingbird, Venture Partner), Enis Hulli (Associate Partner at 500 Startups İstanbul) ve Dilek Dayınlarlı (212 Venture Capitalist) ile gerçekleşti. Ekosistemdeki yatırımcıların konumu, yatırım alınması ve onların değerlenderilmesi üzerine duruldu.

Etkinlikte stand açan 20 girişim arasından, her katılımcıya girişte dağıtılan 3 jetonun kumbaralara atılması yoluyla seçilen 10 girişim katılımcılara 5 dakikalık sunum yapma hakkı kazandı. Etkinlikte sunum yapan girişimler:

  1. evbana
  2. Hand2heart
  3. Otsimo
  4. Secelektrik
  5. Clapper
  6. Socialfamous
  7. Gamelooper
  8. Viralking
  9. Makasla
  10. Kuryele

Etkinlik başladığı gibi Murat ve Utku’nun konuşması ile sona erdi.

Etkinliğe katılanların yorumlarını bekliyoruz 🙂