2016’da Göze Çarpan Finlandiya Merkezli 10 Startup

Finlandiya’nın startup’larını araştırdık ve 2016 yılında en dikkat çekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu şekilde araştırmalarımız farklı üllkeler üzerinde de devam edecektir.

funzi-logoFunzi : Espoo şehrinden çıkan bu Startup’ın öncelikli amacı, ‘eğitim’. Uzmanlar ve kullanıcıları aynı platform’da buluşturup daha kaliteli bir yaşam için kullanıcıların yaşam yeteneklerini arttırmayı amaçlayan bu girişim 2014 yılında kuruldu ve 500 bin avro tohum yatırımı almayı başardı.

apped-logoApped : 2015’te kurulan Apped firması, firmalar için verimliliği arttırma odaklı mobil uygulamalar dizayn ediyor. Eski nesil kurumsal çözümler yerine konumlanmayı planlayan bu girişim, müşterisi olan firmaların çalışan ve partnerlerini aynı mobil ortamda bir araya getiriyor.

flashnode-uusi-logo

Flashnode : Helsinki merkezli bir startup olan Flashnode, SaaS altyapınız ve bütün iş uygulamalarınızı birbirine bağlıyor. Bütün gerekli bilgileri olmaları gereken yerlerde saklayan uygulama, kullanıcılarına hataya açık ve bunaltıcı manuel yönetimden uzak interaktif bir deneyim sunuyor. Almayı başardıkları tohum yatırım ise 600 Bin Avro.

reforgedstudios

Reforged Studios : 2015 yılında kurulan girişim kullanıcılarına AAA üretim değerlerinde ve dünya standartlarında bir oyun geliştirme deneyimi sunuyor. Şirketin risk semayesi 2.5 milyon dolar’a ulaşmış durumda.

woltapp

Wolt : Restoran, cafe ve barlarda sıra beklemeyip hızlı ödeme imkanı sunan Wolt; Reforge Studios gibi, Helsinki merkezli bir girişim. Risk sermayeleri 2.4 milyon avro’ya yükselmiş durumda.

koukoi_logo

Koukoi Games : Bir diğer oyun geliştirme startup’ı ise Oulu merkezli Koukoi firması. Şirketin tohum yatırımı 1 milyon dolar civarında.

valossa_lack_cropValossa : İleri düzey video arama motoru olarak kullanılan Valossa, 2015 yılında kuruldu. Yapay zeka destekli derin içerik çözümleri sunan startup, Butterfly Ventures tarafından 650 bin dolar tohum yatırım almayı başardı.

futurefly

Futurefly : Oyun amaçlı olmayan uygulamaları ‘gamification’ ile eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan Futurefly, Eylül 2015’te toplamda 3 milyon dolara yakın yatırımı topladı.

gizlo

Gizlo : Helsinki merkezli startup, firmaların müşterilerinden en doğru şekilde geri bildirim alabilmelerini amaçlıyor. Gerçek zamanlı hizmet sunan Gizlo, 2014 yılında kuruldu ve tohum yatırımını 770 bin dolara çıkarttı.

znq1U1zC

Kontena : 2015 yılında kurulan, Kontena, bulut altyapısı üzerinde konteyner uygulamalarını izlemek için kuruluşlara bir açık kaynak aracı sunuyor. Helsinki merkezli teknoloji firması başlangıç için henüz gerekli risk sermayesini elde edemedi.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

Dijital lojistik girişimi “yolda”, Collective Spark liderliğinde 830 bin dolar yatırım aldı

İşletmelere parsiyel taşıma hizmeti sunan ve lojistik operasyon süreçlerini dijitalleştirerek, taşıma sürecinde otomasyon ile kaliteli bir deneyim yaşatan yolda, kuruluş sürecini takiben ilk yatırım turunu...

Yemeksepeti, görme engelli kullanıcıların kolay sipariş verebilmesi için Erişilebilirlik entegrasyonunu duyurdu

Yemeksepeti, görme engelli kullanıcıların online yemek ve market siparişi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmelerine imkân sağlamak adına tüm uygulamalarında “Erişilebilirlik” entegrasyonunu gerçekleştirdi. Bu entegrasyon ile Yemeksepeti,...

Yerli chatbot girişimi MindBehind, işletmelerin WhatsApp üzerinden satış yapabilmesini sağlayacak

Sürükle bırak yöntemi ile sohbet robotu tasarlama imkanı sunan ve QNBEYOND'un ikinci dönemine seçilen yerli girişim MindBehind, ödeme teknolojileri şirketi Mastercard ve QNB Finansbank, chatbot üzerinden...

New York merkezli depolama girişimi MakeSpace, 55 milyon dolar yatırım aldı

Eşyalarınızı sipariş etmeyi, depolamayı ve almayı kolaylaştıran talebe bağlı depolama girişimi olan MakeSpace; Iron Mountain liderlik ettiği turda 8VC, Upfront Ventures, Maywic Select Investments,...

GeForce Now kütüphanesine bu hafta 17 oyun eklendi

NVIDIA'nın GeForce NOW üyelerine verdiği sisteme her hafta daha fazla oyun ekleme sözünü tutmaya devam ediyor. Şirket, her perşembe düzenli olarak paylaştığı “GeForce NOW’da...

İş Bankası, zor durumda kalan işletmeleri desteklemek için Geleceğe Öde platformunu hayata geçirdi

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, Covid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetleri kesintiye uğrayan işletmelere yönelik, Bankanın teknoloji iştiraki Softtech tarafından Geleceğe Öde platformu hayata geçirildi.İşletmelerle bireyleri...