GREAT Scale-Up Yarışması Son Başvuru Tarihi 31 Ocak’a kadar uzatıldı!

Scale-Up yarışması, şirketini Birleşik Krallık’ta büyütmek isteyen girişimciler için tasarlandı. Kazanan girişimciler Birleşik Krallık’ta düzenlenecek özel program ile yatırım ve iş ekosistemi ile tanışma şansı elde edecek!

Son Başvuru:
31 Ocak 2016
Başvuru ve Detaylar için: https://www.gov.uk/guidance/great-startup-turkey

Birleşik Krallık’ın Türkiye ile sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyası, Türk şirketlere yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Kampanya kapsamında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen GREAT Start-up yarışmasında elde edilen başarının ardından bu yıl düzenlenen GREAT Scale-up yarışması, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmelerini ve uluslararası bir ağa dâhil olmalarını sağlamanın yanı sıra girişimci bir ekosistem ile bağlantı kurmalarına yardımcı olacak.

Ödüller
Büyük Jüri tarafından belirlenen kazananlar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacak. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilere alanlarında uzman muhasebeciler ve avukatlar aracılığı ile Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi konularında danışmanlık hizmetleri sağlanacak. Yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle görüşmelerin ayarlanmasının yanı sıra Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) sunduğu fırsatlar ile ilgili bilgi verilecek. Kazanan şirketler, Birleşik Krallık girişim sermayeleri ve girişimcilik ekosisteminde yer alma fırsatı bulacak. Yarışmanın 5 kazanan şirketine, İngiltere’de kurulduklarından itibaren co-working Space Interchange London’da 3 aylık ücretsiz üyelik imkanı sunulacak. Ayrıca yarışmaya katilan tum sirketlere de Ingiltere’de kurulduklarindan itibaren 3 ay boyunca ayni co-working space’de %20 indirim uygulanacak.

Büyük Jüri:

  • İhsan Elgin, Founding Director, Fit Startup Factory
  • Tansu Yeğen, Vice President, Samsung Electronics Turkey
  • Erdoğan Çeşmeli, Executive Director for Strategic Investments, GE Turkey
  • Ali Sabancı, CEO, Pegasus Airlines
  • Cenk Bayrakdar, Managing Director, Revo Capital
  • Ayşecan Özyeğin, Board Member, FIBA Holding
  • Soner Canko, CEO, BKM
  • Tayfun Uğur, Board Member, British Chamber of Commerce of Turkey
  • Leigh Turner, HM Consul General and Director General UK Trade and Investment (UKTI) Turkey, Central Asia and South Caucasus, CMG
  • Daniel King, Head of High Growth and Emerging Market, Inward Investment Global Operations, UKTI

Güncel İçerikler