Protohack Hackathon artık Türkiye’de !

181

Dünyanın 9 ülkesinde ve 19 şehrinde gerçekleştirilen kod-bilmeyen girişimcileri buluşturan Protohack Hackathonları artık İTÜ çekirdek girişimlerinden MicroFactory organizasyonuyla Türkiye’de.

Girişimciler, 12 saat süren bu etkinlik süresince prototipleme konusunda eğitim alacak, insanlarla bağlantı kurma imkanı bulacak ve ürünlerini prototipleme imkanına sahip olacak. Güne başlangıç aşamasındaki fikirleriyle başlayan girişimciler, günün sonunda sunumlarını yatırımcılara, geliştiricilere, ve mentorlere sunma imkanını yakalayacak. Günün sonunda tek bir satır kod yazmaksızın prototipleriyle ve prototiplerini ürüne dönüştürmek için gereken mükemmel ödüllerle ödüllendirilecekler.

İlk etkinliğini 13 Şubat 2016 Cumartesi günü, İTÜ Teknokent’te gerçekleştirecek olan Protohack, Türk girişimcilik ekosistemine hackathonlar ile yeni bir hız kazandıracak.

Protohack, insanlara hiç bir kod bilgisi olmadan heyecan verici bir ürün ve servisler yaratmalarını sağlıyor. ProtoHack, kod bilgisi olmayan girişimcilerin gerekli araçlara, bilgiye ve bağlantılara sahip olması için çalışıyor ve onlara güç veriyor.