SXSW Accelerator Programı Türk Girişimcileri Bekliyor!

SXSW Accelerator 2016 programı Türk girişimcileri, SXSW festivalinde sunum yapmaya ve yatırım almaya davet ediyor.

Her sene Austin, Texas kentinde düzenlenen SXSW festivali bünyesindeki SXSW Accelerator programı, 12-13 Mart 2016 tarihlerinde girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı seçilmiş jüri üyelerine sunum yapmak üzere girişimcileri bekliyor.

2009 yılından bugüne 305’ün üzerinde girişimin katıldığı SXSW Accelerator programı kapsamında, katılımcı girişimlerin %62’i yatırım alırken, %13’ü de Google, British Telecom, Apple başta olmak üzere çeşitli şirketler tarafından satın alındı.

Klout, Hipmunk, Wildfire, Siri, Foodspotting ve Tango gibi bir çok büyük firmanın erken aşamalarında katıldığı program dahilinde son 6 sene sürecince girişimcilere 2.6 milyar dolar yatırım imkanı sağlanmış oldu.

2016 SXSW Accelerator programı bu sene için “Akıllı Data Teknolojileri”, “Eğlence ve İçerik Teknolojileri”, “Sağlık ve Giyilebilir Teknolojiler”, “Yaratıcı Dünya Teknolojileri”, “Ödeme ve Finansal Teknolojiler” ve “Sanal Gerçeklik” alanında faaliyet gösteren girişimcileri programına davet ediyor.

Daha detaylı bilgi için websitesinden www.sxsw.com/interactive/accelerator bilgi alabilir ve SXSW Accelerator 2016 programı global danışma kurulu üyesi Çağdaş Önen’e ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler