İlk Satışınızı Yapmadan Melek Yatırımcı’nın Karşısına Çıkmayın

Projeniz hayata geçti veya geçme aşamasında. AR-GE projesi de değil. Melek Yatırımcının karşısına çıkıp destek almak istiyorsunuz, peki ilk satışınızı gerçekleştirdiniz mi? Birileri değil, birisi sizin ürününüzü satın aldı mı?

Projenizi hayata geçirmek için her koşulun mükemmel olmasını mı bekliyorsunuz? İnsanlar çatır çatır satış yaparken, siz sadece rakiplerinizi analiz etmekle mi vakit geçiriyorsunuz. Bu durumda Melek Yatırımcı karşısına çıkmayın. Özellikle Türkiye’deki Melek Yatırımcılar ilk önce projeden gelecek paraya bakıyor. Siz birisine ürünü satmamışsınız ve yatırımcının size inanmasını bekliyorsunuz.

Silikon Vadisi’nde olsa en azından proje iyi görünüyorsa bir şeyler gelir, ama Türkiye’de bu durum sökmez. Bizdeki kafa değişmedikçe, satışta ilk adımını atmamış projeye destek beklemeyin. Veya satmaktan öte, uygulamanızı birileri indirdi mi? severek kullanıyor mu? güzel yorum geldi mi? satışı illa ki kasaya giren para olarak algılamayın. Birileri uygulamanızı kullanıyorsa, o da bir nebze dolaylı satış ama satış demektir. Tabi kullanıyorsa!

Girişimci olmak isteyenlerden bu soru hep geliyor. Biz diyoruz ki; ilk satışınızı yapın ve yatırımcının karşısına çıkın, 2-0 önde başlarsınız.

 

 

 

Güncel İçerikler