WordPress Sitenizde Çalışır Bir İletişim Formu Nasıl Yapılır?

Bu birçok wordpress site sahibi olan kullanıcının karşılaştığı sorunlardan bir tanesi. Hosting şirketinin güvenlik ayarlarından dolayı iletişim formlarını düzgün bir şekilde hazırlasanız da maalesef ki gönderme hatası veriyor. Size tam çalışır durumda olacak bir iletişim formu nasıl olur kısaca ve görselli bir şekilde anlatacağım. Önce SMTP eklentisini sonrasında ise 2 milyona yakın sitenin kullandıığı Contact Form 7 eklentisini kuracağız.

 

Öncelikle http://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/ eklentisini wordpress sitenize kuruyorsunuz. Ya da”Yeni Ekle” eklentilerinden bulmak isterseniz “wp mail smtp” yazıyorsunuz ve “Callum Macdonald” geliştirici adıyla ilk sırada çıkan eklentiyi kuruyorsunuz. Kurduktan sonra ayarlar ise;

 

Aşağıdaki çok basit 1-2 ayarı yaptıktan sonra Değişiklikleri Kaydet diyorsunuz ve çalışıyor. Biz yaptık oldu. Hatta eklenti ayarlarında Send a Test Email var, mail adresinizi yazarak eposta gelip gelmediğini de test edebilirsiniz.

 

smtp ayarı

 

Bu ayar ile artık sitenizden mesaj gönderilebilecek.

 

Şimdi ikinci adım ise İletişim Formunu kurmak.

 

Yine WordPress sitenizin Eklentiler kısmında “Yeni Ekle”ye tıklıyoruz ve arama kısmına “contact form 7” yazıyoruz. Direkt kendi adıyla çıkan contact form 7 (Geliştiricisi: Takayuki Miyoshi) eklentisini indiriyoruz. İndirdikten sonra aktifleştiriyoruz ve site içerisine ekleyerek butonlarını kendi istediğimiz bilgilere göre düzenliyoruz. Sonrasında sitemizde artık çalışır bir iletişim formu oluyor.

 

Daha fazla bilgi için [email protected]

 

 

Güncel İçerikler