Televizyonlar Radyo mu Oluyor?

televizyon sosyal medyaElimizde telefon, yanımızda leptop ve karşımızda televizyon açık. Sizce en çok hangisine dikkatimizi veriyoruz. Hemen söyleyelim; tabii ki televizyon en az dikkat çeken araç. Bu gerçek gün geçtikçe daha kabul edilebilir hale geliyor.

Televizyon izleyenlerin yarısından fazlası televizyonu sadece dinliyor. Çünkü elindeki telefon ile TV’den duyduklarını paylaşıyor ve yanındaki leptop ile izlediği program hakkındaki yorumları okuyor.

Facebook, Twitter, Instagram artık Y ve Z kuşağı’nın bir hayat damarı haline gelmiş durumda. TV’yi insanlar beyin gözleriyle izliyor. Yani tam odaklanmıyorlar, sadece belirli bir sürede birkaç saniye bakıp tekrar kafalarını akıllı telefonlarına odaklıyorlar. Kim bunlar? X Kuşağı’nın yarısı, Z Kuşağı‘nın tamamı. Onlar televizyonu radyo olma yolunda götürüyor. Bunun farkında olan bazı kanallar, artık programlarının altına herhangi bir başlıkta #hasthag koyuyorlar. Doğru olanı yapıyorlar.

Kuşak çatışmaları bu yüzden artıyor. Eskiden derler ya, işte eskiden annem babam beni anlamıyor diye birşey yoktu. Şimdi ebeveyn ve çocukları arasındaki fark uçurum. Ebeveynler; eski köye yeni adet getirmeyin derdinde, Z kuşağı ise onlar artık eskidendi derdinde.

Kim ne derse desin şimdi Gelecek zamanı.

Güncel İçerikler