Şartların Tam Olgunlaşmasını Beklemeyin çünkü Kervan Yolda Düzülür

İŞ KURMAKKervan yolda düzülür” sözü ilk bakışta da ne kadar çok şey anlatmak istiyor bize. Bir işi yapmaya başlamak için her şeyin mükemmel olmasını bekleriz. Onu da yapalım bunu da yapalım, yarın başlarız, bir daha ki aya başlarız derken bir türlü işe başlayamadığımızı görürüz.

Eksiklerimizin sınırsız olduğunu hep unuturuz. Eğer bir işe başlamak için şartların tam olgun olmasını beklersek emin olun ki sonsuza kadar bu sürer gider. Hayat değişiyor, tüketici davranışları değişiyor, teknoloji gelişiyor, her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Halen başlamak için neyi bekliyoruz?

Facebook, Google, Twitter, Foursquare, Yemeksepeti, Markafoni, Sabancı Holding, Koç Holding, vb. saydığım markalardan hiçbirisi ilk günkü gibi değil. Kimisi tasarımını değiştirdi, kimisi bünyesine yeni markalar ekledi, kimisi alışkanlıklarını değiştirdi. Ve bunların değişmesinde en büyük oyuncu kim biliyor musunuz? Cevap: TÜKETİCİ.

Aklınızda ne iş, fikir… olursa olsun temel şartları ve altyapıyı oluşturduktan sonra başlamamanız için bir sebep yok. Siz yolda giderken gelişeceksiniz, değişeceksiniz. Şimdi ne yapacağınızı asla bilemezsiniz, sizi tüketiciler yönlendirecek. Bırakın her şeyin mükemmel olmasını ve hemen başlayın. Beklemek size hem zaman kaybı, hem de başarısız olmanızın sebebi olabilir. Sizi siz değil, çevrenizdekiler yönlendirir, geliştirir. Bir karar verirken, etrafınızdan etkilenirsiniz. Doğru olan bir an önce BAŞLAMANIZ

Güncel İçerikler