Yunanistan Artık Sepette! Yemeksepeti, Yunanlı ClickDelivery’i Satın Aldı

2012 sonuna doğru General Atlantic’ten 44 milyon USD yatırım alan Yemeksepeti.com, bu sefer kendisi yatırım yaparak Yunanlı ClickDelivery’i satın aldı.

Yunanistan’ın yemek paket servis sitesi clickdelivery.gr ile geçtiğimiz günlerde imza atarak, Yemeksepeti markasını Yunanistan’a taşımanın büyük adımını atmış oldu.

Kriz döneminde evinden çıkmayan Yunanlı müşterilerde bu pazarın büyümesine ortak oluyor. Eve siparişte 500 Milyon USD ‘ye yaklaşan bir pazar olduğu söyleniyor.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın Avrupa’ya markasını açmak için Yunanistan’ı öncü kuvvetler niteliğinde belirlemiş durumda. Bunu kendisi de dile getirmiş. Daha önceki blog yazımızda da yeni yatırımların olacağı haberini vermiştik ve böylece ilk haberi de almış olduk.

Kullanıcılar Yemeksepeti üzerinden günlük 60 bin sipariş veriyor. Sitede ortalama 8.800 restoran var. Türkiye’de ortalama eve sipariş tutarınında 22 TL.

ClickDelivery satın alımı, Türk İnternet tarihinin dönüm noktalarından biri daha oldu. Her geçen gün artan internet kullanıcı sayısı, online siparişi de beraberinde artırıyor.

Güncel İçerikler