Başarılı İnsanların Başarıları Neden Çekilmez Olur?

bahaneÇünkü insanımızın kulp takmaya müsait bir yapısı vardır. Başarılı bir insan gördüğümüzde hemen yaptığımız ne? ya baba parası, ya dolandırıcılık ya da kesin şöyle bir yolsuzluk yaptı da başarılı oldu deriz. Hiçbir zaman bu başarılı insanlara direkt olarak BAŞARILI demeyi doğru düzgün öğrenemedik. Yok Neil Armstrong Ay’a ayak basmamış aslında, İlüzyonist David gösterilerinde ip ve lazer kullanmış, Başarılı E Ticaret girişimleri için yatırımı fazla oldu, Facebook’un başka örneği yoktu falan filan gibi bahaneler kahvede oturan veya iddaa bayiilerinden çıkmayan insanımızın savunması.

Siz orada olmaya devam edin, eğer toplum içerisine karışırsanız zaten zarar vermiş olursunuz bize. Bir de bunların şirket içi örnekleri var. Ya da daha okumuşu desek daha doğru olacak. Yok neymiş efendim; bir sürü insanın ayağını kaydırmış, aslında o bu sorumluluğu haketmiyor, onun satışları daha fazla ama şansına müşteriler geldi gibi örneklerini görüyoruz. Buraya kadar yazdıklarımda istinaları muaf tutuyorum. Çünkü istisnalar hayatımızın her alanında olmaya devam edecektir.

Dön bi kendine baksana!

Bu zamana kadar yaptıklarına, okuduklarına, anladıklarına, eğitimine, fikrine vs.. önce bunları gözden geçir. Bir insanın kendine yaptığı kötülüğü başka kimse yapamaz. Sen başarılı insanlara bahaneler bulmaya devam ettikçe, onlar daha da başarılı olacaklar. Onlar bu tür ayrıntılarla uğraşmadıkları için şimdi oradalar. Sen ise halen buradasın. O insanlar elbette senin yapmadığın birşeyi yaptılar, hayatlarındaki birçok zevkten feragat ettiler. Sen ise saatlerini televizyona, oyuna ya da boş işlere verip onları yorumlamakla kaldın. Evet sadece yerinde kaldın. Hayatında farklı birşey yapmadın. Bir gün D&R ‘a gidin orada Biyografi bölümü var. Oradan birkaç kitap alın ve okuyun. Onlar insanüstü değil veya senden farklı özelliklere sahip değil. He aslında şöyle bir farklı özellikleri var hatta iki tane; senin kullanmadığın beyni kullanıyorlar ve harekete geçerek emek harcıyorlar. Birçok CEO gördüm ama yanlarında olduğumda benden farklı olanını görmedim.

Bahaneler üretmeye devam edecek misin? Bence kendine bir an önce çeki düzen ver, ama sakın gaza gelme. Artık gaza gelme dönemi bitti, şimdi ders alıp hayata kaldığı yerden devam etme dönemi geldi. Güneşi gördüğümüz her yeni gün hayat bizim için yeninden başlamış demektir. Geçmişini değiştirmek istiyorsan içinde bulunduğun anı, Geleceğini değiştirmek istiyorsan yine içinde bulunduğun anı değiştirmelisin.

Ne yapıyor muşuz?

Günü birlik yaşamaktansa, bundan sonraki yaptıklarımızın hem geleceğimiz hem de geride bırakacağımız geçmişimizin olumlu yönde değişmesini sağlayacak nitelikte işler olmasını sağlamalıyız.

Küçükken bu soruyu kaç defa duydun?

10 yıl sonra nerede olmak istersin?

Şimdi ben sana soruyorum; 10 yıl geçti, şimdi neredesin? O zaman harekete geç, 10 yıl sonranı düzelt.

Unutma ki!

Senden daha hızlı hareket eden birşey var ZAMAN. Sen nerede olursan ol, yemek yerken, uyurken, koşarken, yürürken, yorulduğunda, pes ettiğinde, ağladığında, işini değiştirdiğinde, başarılı olduğundan, kaybettiğinde… O hiç durmayacak…

Zaman hızla ilerliyor. Bahane bulmaktan vazgeç, kafanı kaldır, at gözlüğünü at, hayata 360 derece bak, başarılı insanları örnek al ve kendi örnek alınacak başarı hikayeni oluştur.

Sadece yapman gereken Harekete Geç.

 

Güncel İçerikler