Markafoni Kurucu Ortağı Tolga Tatari’den Yeni Blog

GÜNCELLEME: Tolga Tatari blogunu kapatmıştır.

Tolga Tatari, geçmiş iş hayatında başarısızlıklara uğramış bir Girişimci.

“Her Girişimci, başarısızlığı tadacaktır.”

İş hayatına bilgisayar toplayıp satmakla başladı. Yurtdışı’ndan Türkiye’ye sanatçı getiren ve konser düzenleyen bir şirkete ortak oldu, oradan da 2002 senesinde hisselerini satarak çıktı.

Evlilik.com’u kurarak evlilik hazırlıkları yapan çiftlere destek sağladı. E Ticaret serüveni böylelikle başladı.Evlilik.com’u kurmasıyla aslında e Ticaret hayatında ses getirecek bir projenin olmasının da temellerini atmış oldu. Bugün dev private shopping sitesi olan Markafoni.com’un kurucu ortağı.

Aylık ortalama 800 bin parça ürün satışı gerçekleştiriyorlar. Başarılı bir girişimci olmanın temel amaçlarından biri, Girişimcilik hayatının zorluklarını yaşamaktır. Bugün ülkemize baktığımızda Mynet, Yemeksepeti, Çiçeksepeti vb. siteler zor şartlar altından gelerek bugünkü başarılarına ulaşmışlardır. Markafoni de ilk başladığı zamanlarda ufak bir ofis dairesi iken bugün neredeyse bir otomobil fabrikası büyüklüğünde e Ticaret şirketi. Çünkü onlar kalıplarına sığmadılar ve sürekli kalıplarını genişletmek zorunda kaldılar.

Tolga Tatari ayrıca Zizigo.com, Misspera.com ve Enmoda.com ‘un da kurucu ortakları arasına adını yazdırdı.

Markafoni kurulmadan önce Tatari, Akinon adlı bir yazılım firması daha kurdu ve halen devam eden bu şirket yazılımdan öte yatırım firması oldu. Lidyana.com, Tasit.com gibi e ticaret sitelerine yatırım gerçekleştirdi. Bu Girişimi ile kendisine Melek Yatırımcı da diyebiliriz.

Tolga Tatari, teknolojiyi iyi takip eden biri ve sürekli seyahatler gerçekleştirerek alanıyla ilgili konferanslara katılıyor, yeni kişilerle tanışıyor, dev tanışmalar sağlıyor.

Bir Mentör’lük özelliği taşıyan Tolga Tatari’den kendi yolunuza devam ederken yön bilgisi alabilirsiniz. Yeni blogu olan www.tolgatatari.com ‘u takip edebilirsiniz.

Güncel İçerikler