Konu:

Fatih Güner, Komünite’nin hikayesini ve mikro girişimcilere sunduklarını anlattı

Bugün yatırım haberini paylaştığımız yerli girişim Komünite‘nin kurucusu Fatih Güner, mikro girişimcilere sundukları faydaları anlattı.

Komünite, ingilizcesi creator olarak adlandırılan yaratıcıları ve mikro girişimcileri fonlayan ve onların başarıya ulaşması için çeşitli destekler sunan bir platformdur.

- Reklam -SaaS Demo

Video içerisinde çeşitli konulara değinen Güner, özellikle PayPal’ın Türkiye’den gitmesinin, üreticiler için büyük bir sorun olduğunu dile getirdi. Yurt dışına iş yapan freelancer’ların ödeme alırken ödediği komisyonları özellikle vurgulayarak, “Türkiye’de PayPal olsaydı, Türkiye creator ekonomiyi bundan 2 sene önce yakalardı.” dedi.

Yaratıcı ekonomisinin büyüklüğünün 2021 yılında yaklaşık 100 milyar dolar olduğu düşünülüyor. Sadece 2020 yılında kendini “Creator” olarak niteleyen insanların sayısı dünya çapında 660 bin arttı ve 2021 yılında bu artışın 2 milyona çıktığı düşünülüyor. Z kuşağının geleneksel çalışma anlayışını kökten değiştirdiği ve her gün biraz daha fazla insanın sabah 9 akşam 5 kıskacından kurtulmaya çalıştığını göz önüne alırsak, Türkiye’nin de bu dönüşümden etkilenmemesi mümkün olmayacak.

- Reklam -

Fatih Güner, egirişim’e ilk kez konuk olarak güzel bir konuya değindi. İyi seyirler dileriz.

Son İçerikler