Spiky.ai: Eğitimlerin verimliliğini arttıran yapay zeka tabanlı ileri analiz platformu

QNBEYOND’un üçüncü dönemine seçilen girişimlerden Spiky.ai, eğitimler için yapay zeka tabanlı ileri analiz platformudur. Kısacası eğitimi yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor.

Furkan Eris ve Burak Aksar tarafından Haziran 2020’den İzmir’de kurulan Spiky, daha sonrasında ABD’nin Boston şehrinde de bir ofis açarak işini globale taşıdı.

Kurumlar öğrenci kaybediyor

-Reklam-Param

Günümüzde yapılan eğitimlerde (in-person ve online eğitimler) çok fazla miktarda veri birikiyor. Fakat bu veriler doğru şekilde kullanılamıyor. Kompleksleşen modern eğitimle birlikte, hızla büyüyen veri ve materyal, eğitmen ve öğrenci tarafında takip eksiklikleri meydana getiriyor, öğrenme sürecini verimsizleştiriyor ve kaynakların boşa harcanmasına sebep oluyor.

Bunun sonucu olarak memnuniyeti azalan öğrenciler, farklı kaynaklara yöneliyor, kurumlar ise öğrencileri bu durumda kaybediyor.

Spiky.ai, var olan farklı veri türlerini yapay zeka tabanlı modüller ile işleyerek eğitmeni ve öğrenciyi daha efektif bir şekilde sürece bağlamayı amaçlıyor. Böylece tüm tarafların aldığı verimi arttırarak, kurum, eğitmen ve öğrenci memnuniyet artışı ile gelen ekonomik bir optimizasyon hedefliyor.

Spiky.ai Ekibi

Kurumlar Spiky.ai’ı nasıl kullanıyor?

Girişimin kurucularının yaptığı açıklama ile: “Bizimle iletişime geçen okulların veya eğitim teknoloji şirketlerinin kullandıkları LMS platformlarını (Learning Management System) ve video konferans programlarını öğreniyoruz. Ardından hazır entegrasyonumuz var ise, verilerini çekmeye başlıyoruz. Entegrasyonumuz yok ise, entegrasyon oluşturuyoruz. Çektiğimiz veriyi modellerimize besliyoruz. Yapay zeka modellerimizden çıkan otomatik raporları ve geri dönüşleri müşterilerimize iletiyoruz ve eğitim süreçlerini birlikte daha verimli hale getirmeye başlıyoruz. Yakın zamanda online haline getireceğimiz platformumuzda tüm analizlerimizi toplamış olacağız.” dedi.

Spiky.ai‘la ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Son İçerikler