Tarih: 15 Mart 2030, Saat 10:27

Türkiye’de Dünya tarihinin en büyük zirvesi “Uluslararası Barış Konferansı” gerçekleşiyor. Türkiye Cumhuriyeti liderliğinde gerçekleşen bu zirveye, İngiltere, Almanya, Suriye, Filistin, İsrail, Kuzey Kore, Güney Kore, Japonya, Rusya, İran, Yunanistan, Fransa, İtalya, Avustralya… ve toplam 195+ devlet katılım sağlıyor…

Konferansta dünya tarihinin en büyük kararı alınarak 195+ devlet Sonsuza dek savaşları durdurma anlaşmasını imzalıyorlar. Bu tarih ve bu saatten sonra, sonsuza dek savaşlar duruyor.

Kimine göre çılgınca bir düşünce, kimine göre mükemmel hedef, kimine göre ise imkansız bir durum. Ancak ona göre şimdilik hayal gibi dursa da dünyadaki savaşları bitirebilecek bir girişim. Bu fikrin “mucidi” kitaplarının kapağında Dünyanın En Akıllı İnsanı olarak da tanınan bir şahıs, Erdal Demirkıran

Nevşehir’in dünya barış kenti olmasını sağlayan, bir çok projesinin devlet tarafından hayata geçirildiği, yaklaşık 15 kitabında ve katıldığı yüzlerce konferansta insanlığa büyük hizmet eden ve Türk insanını çok iyi tanıyan adamdan bahsediyoruz.

Hedeflerini gücüne göre değil, gücünü hedeflerine göre ayarlamış bir insan. Ona bu düşüncesinden dolayı gülenler var, hadi canım oradan nasıl durduracakmış diyenler var. Tarih boyunca büyük insanların hayatlarına bir bakın, hepsinin başından neler geçti. Adını duyduğunuz CEO’ların kimisi zamanında pazarda meyve sattı, kimisinin ufak bir dükkanı vardı, kimisinin nakliye arabası…  ama hepsinin tek bir ortak özelliği vardı, hayalleri. Hayalleri olmasaydı bugün, onların adını duymazdık. Ve eminim ki; hepsinin çılgın bir fikri vardı.

“İmkânsız ile mümkün arasındaki fark, kişinin kararlılığıdır.” T.Lasorda

Peki sizin gelecekteki büyük hayaliniz nedir? Hayal kurmaktan korkan bir milletiz. Hadi bakalım çılgınca fikirler geliştirin ve çevrenize sunun. Aranızdan kaç kişi çevresinden “helal be, arkandayız, destekçiniz, maddi manevi yanındayız…” gibi kelimeler duyacaktır? Ben söyleyeyim, her 100 kişi 5 kişi çıkmaz bile… Başka işin yokmu derler, git sigortalı çalış derler, manyakmısın derler, konuyu değiştirirler… ve çok daha farklı tepkiler alırsınız.

Böyle durumlar sizi daha da güçlendirmeli. Bir gün başardığınızda ve adınız tarihin bir sayfasına yazıldığında, sizin yüzünüze bile bakamayacaklar. Hatta siz ufaktan başarmaya başladığınızda çevrenizde bu gibi insanlar kalmayacak.

Artık ayağınızı hayallerinize göre uzatmalısınız, büyük adım atmaktan korkmamalısınız. 15 Mart 2030 Saat 10:27’de (Cuma günü) o tarihte atılacak büyük adımı bekliyoruz. Akıllardaki takvimimize bu tarihi kaydettik.

Şimdi aranızdan bazıları bu fikre gülüyordur. Ben de diyorum ki; o şahıs o tarihte savaşları durduracağını iddia ediyor ve gerçekleşeceğinin de sinyalini veriyor. Peki sizin ne hayaliniz var?

Tarihe geçecek bir adım atmaya var mısınız? Kimin ne dediği değil, sizin ne yaptığınız her zaman hatırlanacak…

Girişimci olmak demek sadece iş kurmak ya da sadece profesyonel hayatta başarılı bir pozisyon da olmak değildir. Girişimci olmak demek, İnsanlık adına bir fayda da sağlamak demektir.

5 Yorum

  1. iyi ki varın be yüce gönüllü insan senin kitaplarını okumaya başladığımdan beri değiştim herkese öneriyorum inşallah hakettiğin yere gelirsin

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here